30 Haziran 2011 Perşembe

Ajda bardağında Gençlik iksiri içmek..

   Erkekler için büyümenin evrimsel sürecindeki, en önemli mihenk taşları şu şekildedir:
Önceleri sokakta  hayranı olduğunuz futbolcunun adını haykırarak papuçlarınızı eskitirdiniz..
Bunu genç yıldızların formalarının sizin bedeninize de oluyor olması takip eder..
Ve gün gelir bi bakarsınız yeni Maradonaların hepsi sizden gençtir.. Maç izleyişiniz değişir.. Baba baba cümleler eşlik eder.. '' Vur oğlum vur artık şu topa!! '' vb.
Jübilesini yapmış eski futbolcularla yenilerin sentezini yapmaya başlarsınız.. '' Bak bu çocuk aynı Valderama'nın gençliği.. Hırslı çocuk.. Ama saçlar benzemiyor tabi ! '' vb..
Beyler bu sürecin de bir sınırı var malesef ve en tehlikelisi artık evriminizin futbolda jübilesini yapıp farklı bir sürece girmesidir. Ne zaman ki TBMM'deki bir millet vekili sizden gençtir, işte o zaman kendinizi dağlara taşlara vurup gençlik iksirinin peşine düşmelisiniz.

Kadınlar için de yaşlanmanın bir evrimsel süreci var tabiki.. ancak bu sürecin DNA sı bambaşka.. Kısa ve net..Kadınların beraber oldukları erkeklerin yaşları, kendi yaşlarından giderek uzaklaşıyorsa (aşağı veya yukarı farketmez) o kadın büyüyordur. Gençlik iksiri de yoktur.. Hepsini Ajda Pekkan tüketmiştir.Günde bir Ajda bardağı kadar içiyormuş. O yüzden çat diye yaşlanıyorsunuz sevgili hanımefendiler..
a! Ben bir bardak tasarımı yapsam mı?.. Kaçtım...!!

RobeDeChambre..


http://robedechambre.tumblr.com/
http://twitter.com/#!/LeRobeDeChambre
http://flavors.me/robedechambre

1 yorum:

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil

sana kalbim kadar köşeli, dikdörtgen, bu kutucuğu ayırdığım için bana teşekkür ederim..